Wakacyjne pielęgnacyjne MUST HAVE!

Jest maj, słońce za oknem, zaraz czerwiec i wakacje. Czujesz to?

Słońce, plaża, morze…ehh rozmarzyłam się :)

 

Każda z nas w krótszym lub dłuższym okresie czasu wyjedzie, aby odpocząć i się zrelaksować. Podróże zagraniczne i krajowe, morze, jeziora, góry – wszystko jest w naszych planach i wszystko coraz bardziej dostępne.  

 

Różne warunki geograficzne, różne temperatury, różne klimaty – jak w trakcie wyjazdu wakacyjnego zadbać o skórę?

 

Jak zrobić to skutecznie i bez wielkiej kosmetyczki  jako dodatkowego bagażu???

 

Oto lista „must have” wakacyjnych podróży dla dobra Twojej skóry!

 

 Produkty, które pomogą utrzymać Twoją skórę w dobrym stanie pomimo trudnych warunków atmosferycznych, topograficznych i towarzyskich ;) 

 

 Poniżej 5 kategorii produktów, które musisz mieć w swojej walizce/plecaku lub innym bagaży podróżnym. Dołączyłam do nich przykładowe produkty, takie, które niezależnie od stanu Twojej skóry nie zaszkodzą jej jeśli nie masz profesjonalnie dobranej pielęgnacji.

 

 

1.   Krem z filtrami UVA/UVB

 

Absolutny TOP no1! Bez tego ani rusz latem, bo przecież trzeba chronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca. I mam nadzieję, że nie muszę już przekonywać Was do korzystania z filtrów. Pamiętajcie 2 na 3 zmarszczki są wywołane przez słońce. Ważne, aby krem zawierał filtry chroniące przed jak najszerszym spectrum działania słońca, czyli promieniowaniem UVA i UVB (oznaczenia SPF oraz IPP/PPD). Będzie dużo miej pracy ze skórą jesienią, jeśli dobrze ochronimy ją przed słońcem latem. 

 

Uwaga na filtry kupowane w supermarketach. Pomimo oznaczeń SPF50 + wykorzystują one tańsze filtry, automatycznie mniej stabilne i często niestety słabo lub wcale nie chroniące przed promieniowaniem UVA.

 

Polecam:

 

Dla zwolenników czystych filtrów mineralnych (bez tzw. chemii) rekomenduję:

Obagi Sunshield mineral broad spectrum SPF50

- Skin79 mild sun lotion SPF50 krem ochronny z filtrem

 

Dla tych, co nie mają nic przeciwko temu, aby połączyć filtry mineralne i organiczne  by cieszyć się bardziej zaawansowaną ochroną: 

 

Iwostin Solecrin krem ochronny SPF50+

La Roche Posay Anthelios żel-krem do twarzy, suchy w dotyku, świetny zarówno do skóry tłustej jak i suchej

- Avene Ochrona przeciwsłoneczna, gama pomarańczowa spray SPF50+

 

2.   Serum antyoksydacyjne z witaminą C+E

 

Działanie wolnych rodników jest jedną z 3 przyczyn starzenia się skóry. Intensywne promieniowanie słoneczne zwiększa ich ilość w naszym organizmie i skórze, a naturalnie występujących substancji walczących z wolnymi rodnikami w naszej skórze jest z wiekiem coraz mniej. Dlatego każda ze skór doceni ochronę antyoksydacyjną, dzięki temu, zapobiegniesz zwiększeniu ilości plamek UV pod powierzchnią skóry i jej zniszczeniu w przyszłości. Dzięki serum  antyoksydacyjnemu działasz też przeciwzmarszczkowo oraz dodajesz blasku skórze. Do stosowania codziennie rano.

 

Polecam:  

- Dermomedica C+E serum (dla bardzo tłustych skór może być wersja bez witaminy E np. serum z floretyną)

 

 

3. Serum/ krem nawilżający

 

Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa latem, dzięki temu nasza skóra jest cały czas elastyczna, jędrna, nie łuszczy się i nie zwiększa się widoczność zmarszczek mimicznych

 

Polecam:

 

- Biochemia Urody- krem arganowy (dla skóry suchej)

- Yonelle Hydra Serum Infuzyjne H2O

- Endocare Gelcream (dedykowany skórze mieszanej i tłustej) 

 

 

4.   Olej arganowy

 

Tak, dobrze widzisz, czysty olej arganowy do smarowania twarzy to jeden z podstawowych produktów pielęgnacyjnych. Dlaczego? Bo skóra potrzebuje odżywienia, potrzebuje budulca, aby „łatać” dziury w warstwie rogowej, aby nas dobrze chronić przed słońcem, wysuszeniem i odwodnieniem. Niezależnie od rodzaju skóry będziesz go potrzebowała latem. Skóra sucha do stosowania codziennie wieczorem, skóra tłusta 1-2 razy w tygodniu

 

Polecam:

 

- Biochemia urody olej arganowy

 

 

5. Serum/krem łagodzący skórę

 

Nawet najlepszym zdarza się odrobinę spiec (niedosmarowany, wystający kawałek skóry, ucho, stopa), ale też po prostu skóra nadmiernie reaguje, jest zaczerwieniona, trochę za dużo atrakcji dla niej. Serum złagodzi skórę i przywróci jej naturalny kolor

 

Polecam:

 

- Dr Murad Serum Recovery Treatment

- Biochemia urody Biochemia urody Krem łagodzący z lukrecją. 

- Endocare Lipocutane do zastosowania w trudniejszych przypadkach.

 

Oczywiście potrzebujesz jeszcze produktów do oczyszczania czy tonizacji, ale jeśli wyjeżdżasz na 10 -14 dni ten aspekt będzie miał mniejsze znaczenie. Możesz kupić w sklepie mały produkt lub przelać do małej butelki swój ulubiony preparat. 

Masz pytania, wątpliwości dotyczące tych produktów lub zarządzania swoją pielęgnacją?

 

 

 

Udanych wakacji 


Agnieszka Zielińska 

Twój Beauty Ekspert 

BeautyCode.pl

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę