Cellulit... czy można z nim wygrać?

Efekt skórki pomarańczowej dotyka ok. 80-95% kobiet na całym świecie. Charakterystyczne nierówności są widoczne na biodrach, udach i pośladkach, czasami na ramionach, czyli tam, gdzie znajduje się najwięcej komórek tłuszczowych.

Jak się go pozbyć?

Najlepiej działać kompleksowo: zabiegami, domową pielęgnacją, dietą i ruchem. Do niedawna zabiegi na cellulit kojarzone były głównie z endermologią i masażami. Dziś dostępne są też metody medyczne, które jeszcze szybciej przynoszą pożądane efekty.


Cellulit – co to jest?

To objaw nadmiernego gromadzenia się komórek tłuszczowych w tkance podskórnej, któremu zwykle towarzyszy skłonność do zatrzymywania wody w organizmie. Prawidłowe komórki tłuszczowe mają ok. 1-2 mm średnicy, a u osób z cellulitem mogą się rozrosnąć nawet 10-krotnie. Razem z toksynami i nieodprowadzonymi produktami przemiany materii tworzą wtedy tzw. złogi, które widoczne są na skórze w postaci nierówności, wgłębień i wypukłości – ich rozmiar i ewentualna bolesność w dotyku zależą od stopnia zaawansowania problemu. Cellulit jest w dużej mierze przypadłością genetyczną. Sprzyjają mu też siedzący tryb życia, stres, zażywanie hormonów, nieodpowiednia dieta i złe nawyki pielęgnacyjne.


grafika:skinsilhouette.eu

Dlaczego powstaje cellulit?

Ponieważ dochodzi do zachwiania równowagi między magazynowaniem a uwalnianiem tłuszczów na poziomie adypocytów (komórek tłuszczowych). Adypocyty są odpowiedzialne za magazynowanie glukozy, kwasów tłuszczowych i produktów trawienia krążących we krwi w postaci triglicerydów, które są jednym z głównych materiałów energetycznych zużywanych na bieżące potrzeby organizmu. Są one magazynowane jako materiał zapasowy w postaci tkanki tłuszczowej (proces ten jest szczególnie nasilony w nocy). Gdy organizm odczuwa potrzebę skorzystania ze zmagazynowanej w ten sposób energii, zachodzi zjawisko lipolizy, czyli uwalniania triglicerydów i rozkładania ich na wolne kwasy tłuszczowe. Do zaburzenia tego procesu dochodzi, gdy ilość magazynowanego tłuszczu rośnie tak bardzo, że adypocyty mnożą się, aby sprostać potrzebom organizmu. Na skutek gwałtownego rozwoju komórek struktura tkanek otaczających adypocyt zostaje zmodyfikowana, cukry odkładają się na włóknach kolagenu, powodując ich sztywnienie (zjawisko glikacji). Skóra traci jędrność, a złogi tłuszczowe zostają uwięzione w sieci usztywnionych włókien. Ponadto wypełniające się tłuszczem adypocyty zwiększają swoją objętość i zaczynają uciskać usztywnione włókniste przegrody – skóra ulega deformacji i pojawiają się na niej nierówności. To błędne koło – zmiany te powodują ucisk naczyń krwionośnych, utrudniając krążenie krwi i limfy na poziomie tkanek, co z kolei potęguje problem cellulitu.Stopnie cellulitu

Wyróżnia się 4 stopnie cellulitu, a samodzielna analiza nie jest trudna – wystarczy dobrze przyjrzeć się swojej skórze w pozycji leżącej i siedzącej:

Stopień I:

Cellulit jest słabo widoczny (na leżąco w ogóle), dopiero po ściśnięciu skóry dłonią pojawiają się niewielkie nierówności. Mogą go mieć nawet nastolatki – ten cellulit nasila się zwłaszcza przed miesiączką, gdy organizm zatrzymuje wodę. Na tym etapie najłatwiej pozbyć się cellulitu. Zmień dietę, zacznij się ruszać, masuj ciało.

Stopień II:

Skóra jest jeszcze dosyć gładka, ale po ściśnięciu pojawiają się na niej grudki. Tkanka może być stwardniała. Dodatkowo poddawaj się masażom drenującym, zacznij regularnie ćwiczyć (rower, jogging). Bardzo dobre efekty da karboksyterapia czy zabiegi laserowe.

Stopień III:

Nawet bez uciskania na skórze widać pofałdowanie, grudki i nierówności – zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej. Podczas dotykania dłonią skóry możesz wyczuć bolesne guzki. Skorzystaj z serii profesjonalnych zabiegów. Bardzo dobre efekty da karboksyterapia lub/i mezoterapia często w procedurach łączonych.

Stopień IV:

Ciało jest pofałdowane – w każdej pozycji. Skóra przypomina kalafior. Duże grudki są widoczne gołym okiem, pojawia się ból nawet przy delikatnym uciskaniu. Tutaj trzeba podziałać długofalowo, niezbędne będzie zastosowanie medycznych zabiegów, np. mezoterapii, w serii 3-5 zabiegów lub/i laserowych zabiegów usuwających tkankę tłuszczową oraz jednocześnie ujędrniających skórę.

 W naszym gabinecie proponujemy lipolizę laserową z użyciem lasera Fotona Spectro Sp, który w innowacyjny sposób łączy dwie techniki usuwania tłuszczu i/lub cellulitu i modelowania sylwetki, tj. lipolizę laserową oraz nowość – zabieg TightSculpting działający nieinwazyjnie poprzez powłoki zewnętrzne, bez ingerencji w tkanki. Specjalna, opatnetowana głowica o unikalnej technologii pozwala tak przeprowadzić zabieg bez uszkodzenia zwenętrznych powłok skóry, aby osiągnąć jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie, zabieg wykonuje się w serii, w zależności od zmian klinicznych od 3 do 6 zabiegów raz na miesiąc. 

Fotona TightSculpting to nieinwazyjne rozwiązanie do redukcji tkanki tłuszczowej opornej na ćwiczenia fizyczne i dietę – poleca dr Marta Tazbir. 

TightSculpting – Laser Fotona Body Sculpting & Skin Tightening stanowi bezpieczną i skuteczną alternatywną metodę usuwania nadmiaru tłuszczu oraz poprawy wyglądu zewnętrznego skóry na wybranych powierzchniach ciała. Metoda tego zabiegu oparta jest na zastosowaniu impulsów lasera Er:YAG, powodujących kontrolowane nagrzewanie tkanek powierzchniowych, a następnie remodelingu kolagenu i zastosowania lasera Nd:YAG do głębokiego nagrzewania skóry. Pozwala nam to zarówno zmniejszać otłuszczenie, jak i kształtować sylwetkę poprzez nagrzewanie struktur tkanki łącznej. Metoda ta, na podstawie której stworzono zabieg rzeźbienia ciała TightSculpting™, to nieinwazyjny, bezpieczny i komfortowy sposób modelowania ciała.

Pełna oferta Centrum Anvita jest dostępna tu http://bit.ly/1SUbCww

 

    

Dr Marta Tazbir Absolwentka Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi. Od 2006r czynnie zajmuje się medycyną estetyczną i laseroterapią (praktyka w renomowanych ośrodkach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej). Specjalizuje się w zabiegach iniekcyjnych z zakresu szeroko pojętej estetyki oraz w laseroterapii (termolifting mikroigłowy INFINI RF, laser CO2, Fotona Spectro Sp i in. nieablacyjne i ablacyjne techniki laserowych terapii anti-aging). Prekursorka nowatorskich terapii z zakresu nowoczesnej ginekologii laserowej i estetycznej. Z pasji do medycyny estetycznej stworzyła i opracowała autorskie programy zaawansowanych terapii anti-aging. Szkoleniowiec z pasją. Wizjonerka. Autorka licznych tematycznych publikacji naukowych. Współpracuje m. in. z TVP Łódź - Kronika Towarzyska, TVP Polsat, Fabryka Piękna i Beauty Project Tv. Aktywnie uczestniczy w prestiżowych szkoleniach medycznych w kraju i za granicą. 


ANVITA Centrum laseroterapii i dermatologii estetycznej

ul. Smocza 2
Łódź
telefon: 506 17 06 29
e-mail: centrum@anvita.com.pl

 


 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę