Regeneracja paznokci laserem Lunula

Kondycja paznokci

Zabiegi manicure i pedicure takie jak żele, tipsy, lakiery hybrydowe powodują osłabienie płytki paznokciowej, która w rezultacie staje się giętka, a czasami zmienia zabarwienie.

Z drugiej strony sport jak np. bieganie powoduje, że nasze stopy poddawane są dużym obciążeniom, co z kolei wpływa na pogorszoną kondycję paznokci.

 

Rozwiązaniem są zabiegi regenerujące, wzmacniające i odmładzające paznokcie. W takim przypadkach pomaga regeneracja paznokci innowacyjnym laserem Lunula .Zalety zabiegu

Terapia laserem Lunula jest doskonałym rozwiązaniem na przywrócenie do formy zmęczonych, forsowanych zabiegami lub codziennym trybem życia paznokci.

 Dzięki pracy dwóch różnej długości fal laserowych – jednej, która niszczy drobnoustroje zalegające płytkę paznokcia i jej okolice (o co szczególnie łatwo w przypadku, gdy naturalna płytka przykryta jest żelem lub tipsem) oraz drugiej wspomagającej odporność i przyspieszającej procesy regeneracyjne paznokcia – w ciągu zaledwie miesięcznej terapii możemy zapewnić naszym paznokciom zdrowie i kondycję na długie miesiące.

 Podstawowym atutem terapii laserem Lunula jest całkowita nieinwazyjność. Zabieg jest bezbolesny, a światło lasera przenika przez płytkę paznokcia nie uszkadzając ani jej ani okalającej paznokieć skóry.

Dodatkowo zabieg Lunula jest procedurą bardzo szybką – sesja terapeutyczna jednej dłoni lub stopy trwa zaledwie 12 minut i nie wymaga od Pacjenta dodatkowego czasu przeznaczonego na rekonwalescencję i gojenie.

Co bardzo istotne – zabiegi laserem Lunula są możliwe do wykonywania u bardzo szerokiego spectrum Pacjentów – w tym Pacjentów cukrzycowych!


Wskazania

Choć podstawowym wskazaniem do zabiegów laserem Lunula są infekcje grzybicze paznokci, to terapia daje wyśmienite rezultaty w:

 odmładzaniu paznokci,

 regeneracji płytki paznokcia,

 wzmacnianiu nadwyrężonych paznokci.

  

Jeżeli zatem zauważacie u siebie:

 zgrubione paznokcie,

 kruchość i łamliwość paznokci,

 zniekształcenia i odwarstwienia w obrębie płytki paznokcia,

 matowość i brak połysku,

 ogólną złą kondycję paznokci stóp i dłoni

 

zapraszamy do Kliniki pielęgnacji stóp. Konsultacja rozwieje wątpliwości co do obecności schorzenia, a zabiegi Lunula pomogą przywrócić paznokciom naturalne piękno i zdrowy wygląd.

 

Istotnym wskazaniem do leczenia laserem Lunula jest też posiadanie tak zwanej stopy cukrzycowej i powikłań grzybiczych w trakcie cukrzycy.


Efekty zabiegu

Terapia „zimnym” laserem Lunula przywraca zdrowie i kondycję paznokci. 

Efektem pełnej terapii Lunula jest wzrost nowej, zdrowej i czystej płytki paznokcia, charakteryzującego się:

 jednolitą strukturą bez rozwarstwień,

 zdrowym kolorytem o lekko różowej tonacji,

 brakiem łamliwości i kruchości,

 połyskiem i zdrowym lśnieniem płytki.

 

W celu uzyskania optymalnych rezultatów terapii należy przeprowadzić serię czterech zabiegów w odstępie tygodnia.

 

W przypadku konieczności szybszego zakończenia terapii można cykl skrócić do serii 4 zabiegów w odstępach co 48 godzin.


Szczegóły zabiegu

Zabieg „zimnym” laserem Lunula nie wymaga od Pacjenta szczególnych przygotowań do zabiegu. Płytka paznokcia musi być całkowicie czysta przy przystąpieniu do procedury, jednak zmycie lakieru i oczyszczenie paznokcia może odbyć się również w gabinecie kosmetologa.

Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny a nawet przyjemny dla Pacjenta. Wykwalifikowany kosmetolog włącza urządzenie i wsuwa stopę lub dłoń Pacjenta pod strumień fal laserowych.

 

Urządzenie Lunula emituje fale laserowe różnej długości:

 405 nm – fala która zabija drobnoustroje zagnieżdżone pod płytką paznokcia

 635 nm – fala pobudzająca procesy immunologiczne paznokcia.

 

Naświetlanie  jednej kończyny trwa 12 minut, a zatem czas trwania zabiegu uzależniony jest od tego czy leczeniu poddajemy jedną kończynę czy obie.


Wskazania pozabiegowe

Po wykonaniu zabiegu najistotniejszym czynnikiem podtrzymującym rezultaty leczenia jest właściwa higiena paznokci.

Codzienne korzystanie ze sprayów przeciwgrzybiczych odświeżaczy i dezodorantów do stóp, odpowiednie chłodzenie i utrzymywanie stóp i dłoni w suchości i komforcie – to podstawowe warunki, które musza zostać spełnione dla zachowania kondycji i witalności paznokci.


Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań leczenia laserem Lunula należą przede wszystkim:

 aktywne nowotwory,

 przerośnięte blizny lub keloidy,

 przyjmowanie leków immunosupresyjnych,

 poparzenia słoneczne,

 przyjmowanie leków światłoczułych,

 ciąża.

  
Autor:
Zespół Foot Medica Klinika Zdrowej Stopy
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
www.footmedica.pl
umów się na wizytę:http://bit.ly/297g63O  

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę