Przebarwienia. Jakie zabiegi sa dostępne w gabinetach, które będą najlepsze dla Ciebie i gdzie je możesz wykonać. Przyjemnej lektury.

Przebarwienia - jakie zabiegi dają najlepsze efekty?

 

Przebarwienia powstają z powodu nieprawidłowego działania melanocytów czyli komórek wytwarzających barwnik skóry - melaninę. W miejscach gdzie są zbyt aktywne dochodzi do nadprodukcji barwnika przez co na skórze pojawiają się ciemne plamy. Powodem powstawania przebarwień są najczęściej zaburzenia hormonalne, preparaty ziołowe i leki fotouczulające, promieniowanie ultrafioletowe oraz stany zapalne skóry. Przebarwienia są trudne do usunięcia i lubią nawracać. Na szczęście istnieją profesjonalne zabiegi pozwalające pozbyć się niechcianych plam na skórze, a jesień to idealny czas żeby się tym zająć. Co będzie najlepsze w walce ze zmianami pigmentacyjnymi?

 

Najskuteczniejsze metody usuwania przebarwień

 

Jedną z metod pozwalającą pozbyć się przebarwień jest wykonywanie regularnych peelingów chemicznych czy medycznych. Niestety nie jest to metoda przeznaczona dla każdego typu skóry. Po zabiegu cera przez pewien czas będzie podrażniona i bolesna, mogą pojawić się również zaczerwienia.

Dla osób ze skórą wrażliwą lub naczynkową zabieg może być zbyt inwazyjny. Peelingi chemiczne są polecane przy skórze tłustej i mieszanej. Ich niewątpliwą zaletą jest niska cena.

 

Innym zabiegiem w korzystnej cenie jest mikrodermabrazja. Polega ona na mechanicznym usuwaniu naskórka za pomogą korundu lub diamentowej głowicy. Aby uzyskać pożądany efekt należy przeprowadzić całą serię zabiegów lub połączyć ją z inną metodą usuwającą przebarwienia skóry czyli zastosować tak zwaną terapię mieszaną. I tu znów niestety przeciwwskazaniem jest cera naczynkowa i wrażliwa.

 

Najskuteczniejszą metodą w walce z niechcianymi plamami jest laseroterapia. Podczas zabiegu laser trwale usuwa komórki barwnikowe oraz hamuje ich powstawanie. Dodatkowym plusem terapii laserem jest również spłycenie drobnych zmarszczek oraz ogólna poprawa wyglądu skóry, nazywana fotoodmładzaniem. Zabieg jest bezbolesny, do uzyskania najlepszych efektów potrzeba od 2 do 4 zabiegów. Jedyną wadą jest dość wysoka cena w porównaniu z innymi metodami, dostępne terapie skóry laserem znajdziesz tu.


Koszty laseroterapii zależą między innymi od rodzaju urządzenia, Fotona4D, Mediostar Next Pro, co ma przełożenie na ilość zabiegów koniecznych do wykonania żeby uzyskać zmierzony efekt, pamiętaj o tym decydując się na ten rodzaj terapii.

 
Jak nie dopuścić do nawrotów?

 

Po wykonaniu serii zabiegów usuwających przebarwienia trzeba odpowiednio zadbać o skórę aby pozostała gładka i jednolita. Do codziennej pielęgnacji należy włączyć preparaty zawierające pochodne witaminy A, kwas migdałowy, kwas kojowy lub kwas azelainowy. Najlepiej stosować je na noc, ponieważ mogą uwrażliwiać skórę na słońce. Codziennością powinna stać się również ochrona skóry przed promieniowaniem UVB i UVA. Bez względu na pogodę i porę roku należy chronione miejsca zabezpieczać filtrami SPF 50+ oraz unikać słońca w godzinach południowych.

Wybierz dobrego specjalistę i zaplanuj swój indywidualny plan rewitalizacji skóry.Zespół Estibook. 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę