Depilacja laserowa- fakty i mity.

Idealnie gładka skóra to marzenie wielu kobiet, i niektórych mężczyzn również. 

Niestety domowe zabiegi depilacyjne bywają czasochłonne, bardzo bolesne lub nie dają spodziewanych efektów. W takiej sytuacji warto rozważyć depilację laserową. Jesień i zima to najlepszy czas na epilację. Dlatego już teraz trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw zabiegu. Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej zanim podejmiesz  decyzję?

 

Fakty i mity na temat depilacji laserem

 

Wokół depilacji laserowej narosło wiele mitów.

1.      Czy zabieg jest polecany osobom ze skłonnością do podrażnień i z wrastającymi włoskami?

 Jak najbardziej! Jest to metoda wskazana w przypadku zapalenia mieszków włosowych lub tendencji do tworzenia się stanów zapalnych. Laser oprócz usuwania włosów także leczy skórę.


2.      Czy tym sposobem można się pozbyć wszystkich włosów na stałe?

 I tak i nie. Każdy uzyska trochę inny efekt w zależności od koloru włosków  i skóry. Najlepsze efekty uzyskują osoby z jasną skórą i bardzo ciemnymi, grubymi włosami. Mając rude lub blond włoski oraz opaloną skórę lepiej zrezygnować z zabiegu, bo efekty będą mizerne. Dzieje się tak ponieważ wiązka lasera wyłapuje najciemniejszy pigment, więc włosków jasnych laser po prostu „nie widzi”.


3.      Ile zabiegów potrzeba aby pozbyć się wszystkich włosków?

Włosy nie rosną w jednym tempie, dlatego najczęściej potrzebna jest seria 3-5 zabiegów, aby pozbyć się całego owłosienia. Włoski czasami odrastają, są wtedy cieńsze i słabsze. Kolejne zabiegi usuwają je całkowicie. Aby efekty były trwałe po około 2 latach należy wykonać zabieg utrwalający.


4.      Czy epilacja jest bolesna?

Niestety nie jest to metoda zupełnie bezbolesna. Wiązka lasera może wywoływać pieczenie lub szczypanie. Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból oraz modelu urządzenia, którym posługuje się kosmetolog. Istnieją na rynku lasery bardzo zaawansowane technologicznie, dzięki czemu odczucie bólu jest minimalne a wiązka światła wyłapuje również te cieńsze i jaśniejsze włoski.


5.      Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak! Epilacja to bezinwazyjna metoda depilacji. Nie uszkadza ani nie podrażnia skóry. Laser niszczy mieszki włosowe głęboko w skórze właściwej bez przerywania naskórka.

 

O co zadbać przed i po epilacji?

 

Pół roku przed planowaną depilacją laserową nie można zażywać doustnych retinoidów. Na miesiąc przed należy również zrezygnować ze wszystkich form depilacji (golenia, wosku, depilatora, kremów do depilacji) tak żeby włosy miały czas odrosnąć. W tym czasie nie wolno się opalać, stosować kremów i maści z retinoidami, samoopalaczy ani żadnych leków i ziół fotouczulających (np. dziurawiec lub nagietek).


Po zabiegu absolutnie nie wolno się opalać przynajmniej przez 2-4 tygodnie. Należy unikać dezodorantów i innych kosmetyków z alkoholem i długich gorących kąpieli. Skórę trzeba nawilżać kilka razy dziennie najlepiej balsamem z dodatkiem pantenolu.

 

Należy pamiętać o tym, że depilacja laserowa powinna być poprzedzona skrupulatnym wywiadem dermatologicznym z kosmetologiem! W trakcie wywiadu absolutnie musisz być szczera inaczej ryzykujesz powikłaniami. Po wywiadzie kosmetolog powinien przeprowadzić próbę laserową aby dobrać odpowiednie parametry do twojego typu skóry. Ten element procedury przedzabiegowej jest dowodem kwalifikacji osoby wykonującej zabieg i troski o zadowolenie klienta.


Jeśli więc myślisz o trwałym usunięciu owłosienia, przygotuj się solidnie do pierwszej wizyty i umów sie online.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę