Mezoterapia igłowa i mikroigłowa. Dla kogo, kiedy i na jakie problemy skóry?Upływ czasu jest dla naszej skóry bezwzględny, wraz z wiekiem zmienia się jej stan. Robi się bardziej wiotka, mniej odporna na działanie wolnych rodników, a włókna kolagenowe stają się słabsze. W okolicy 40-tki wiotkość skóry staje się widoczna gołym okiem. Dzieje się tak ponieważ w tym wieku produkcja kolagenu w organizmie spada prawie o 50%.

Na szczęście istnieją naturalne sposoby przeciwdziałania temu zjawisku, dające natychmiastowy i długotrwały efekt.

Mezoterapia to skuteczna metoda rewitalizacji i odmładzania skóry. Polega na nakłuwaniu i wprowadzaniu w głębokie warstwy skóry substancji aktywnych oraz witamin. Zabieg pobudza skórę do produkcji kolagenu i samoregeneracji oraz opóźnia procesy starzenia. Do wyboru mamy zabiegi mezoterapii igłowej i mikroigłowej.

 

Czym się różnią i jakie dają efekty?

 

Mezoterapia igłowa – dla kogo będzie najlepsza?

 

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wprowadzaniu koktajli witaminowych w głębokie warstwy skóry aż do tkanki podskórnej. Są 3 sposoby wykonywania tego zabiegu.


Pierwsza to ostrzykiwanie skóry dużą ilością preparatu za pomocą igły i strzykawki, wskazana przy głębokich zmarszczkach.


W drugiej używa się pistoletu pozwalającego na podanie jednakowej ilości koktajlu w każdym miejscu na skórze.


Trzecie metoda polega na wykonaniu mikrokanałów za pomocą rollera, dermapena a następnie nałożeniu na skórę preparatów witaminowych.

Największym plusem zabiegu jest jego bardzo głęboka penetracja skóry. 

Mezoterapia igłowa jest polecana przy problemach z cellulitem, rozstępami, wypadaniem włosów oraz przy walce o młodszy wygląd skóry. Sprawdzi się również jako działania profilaktyczne przeciwko starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek w okolicach twarzy i dekoltu. 

Wadą czy też tymczasowym efektem ubocznym zabiegu jest lekki ból oraz powstawanie niewielkich obrzęków i siniaków.

 

Mezoterapia mikroigłowa – na jakie problemy skóry?

 

Mezoterapia mikroigłowa bazuje na rollerach i urządzeniach wyposażonych z mikroigiełki jak np: Dermapen. Ich długość dobiera się indywidualnie do potrzeb każdej osoby - te najdłuższe sięgają nawet bardzo głębokich warstw skóry.


Pod wpływem drobnych nakłuć wykonanych przez igły rollera, skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg dotlenia skórę i poprawia jej krążenie, dzięki czemu staje się ona pogrubiona i bardziej napięta. Mezoterapia mikroigłowa nie wymaga znieczulenia, aczkolwiek zabieg może być bolesny jeśli zastosowany roller ma długie igły np.: 2-2,5 mm. 


Należy się też liczyć z lekkimi siniakami i zaczerwienieniem po zabiegu, poddajemy skórę celowemu uszkodzeniu.

Zabieg zaleca się w przypadku problemów ze zmarszczkami, jędrnością oraz elastycznością skóry. Jest idealnym zabiegiem na twarz oraz na ciało, pomaga :

> zmniejszyć blizny potrądzikowe, 

> redukować  rozstępy i cellulit, 

> poprawić kontur twarzy. 

Efekty są spektakularne i trwałe.

Mezoterapia mikroigłowa nie jest wskazana dla osób z trądzikiem różowatym i aktywnymi stanami zapalnymi skóry oraz u kobiet w ciąży. 

Należy również pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny, prowadzący do przerwania tkanki łącznej. Jest bezpieczny pod warunkiem, że wykonany zgodnie z zachowaniem wszelkich procedur okołozabiegowych i po wnikliwym wywiadzie.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę