Kwas hialuronowy – kiedy należy pomyśleć o zabiegu?


Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w tkankach człowieka. Niestety wraz z upływem czasu jej poziom maleje. Efektem jest powstawanie zmarszczek, wiotkość skóry, zatarcie się owalu twarzy, a nawet wolniejsze gojenie ran. Kwas hialuronowy posiada zdolność wiązania bardzo dużych ilości wody, dlatego odpowiada przede wszystkim za uwodnienie tkanek. Jego odpowiednia ilość w tkankach jest kluczowa dla zachowania młodego wyglądu skóry.


Na jakie problemy pomoże kwas hialuronowy?

Główne wskazania dla zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego to:

> modelowanie twarzy (wolumetria) czyli poprawa zarysu twarzy i przywrócenie jej objętości,

> poprawa kształtu nosa lub uszu,

>  powiększanie i modelowanie ust,

> wypełnienie zmarszczek i fałdów w szczególności wokół oczu, poziomych na czole, międzybrwiowych oraz fałdów nosowo-wargowych i wargowo-żuchwowych,

> usunięcie blizn po trądziku,

> poprawa wyglądu skóry (nawilżenie i napięcie skóry twarzy, dłoni, szyi czy dekoltu).

 

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego – przebieg i efekty.

Na około godzinę przed zabiegiem na korygowane miejsce nakładany jest krem znieczulający. Podanie kwasu hialuronowego trwa od 10 do 20 minut w zależności od ilości wprowadzanego żelu. Wypełniacz wstrzykuje się pod skórę igłą lub za pomocą kaniuli.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, czasami pojawiają się również lekkie zasinienia. Nie przeszkadza to jednak w normalnej aktywności – zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia. 

W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po nie można spożywać alkoholu, brać aspiryny i witaminy E, bo mogłoby to wpłynąć na pękanie naczynek krwionośnych.

Efekt zbiegu jest widoczny od razu. Po 2-3 dniach kiedy znika obrzęk można cieszyć się już pełnym efektem działania kwasu hialuronowego. Działanie wypełniacza utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg. Długość utrzymywania się w skórze kwasu hialuronowego zależy od wieku, mimiki twarzy, trybu życia (palenie papierosów jest niewskazane), a nawet miejsca podania wypełniacza.  Dlatego kluczowe jest doświadczenie i kwalifikacje osoby wykonującej zabieg. Należy pamiętać, że kwas hialuronowy jest implantem a błędnie wykonany zabieg może być widoczny bardzo długo. Zastanów się wybierając ofertę kliniki, czy warto ryzykować. Warto też wiedzieć, że stworzono Krajowy Rejestr Powikłań, które moga zgłaszać także pacjenciPrzeciwwskazania do zabiegu

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu  to:

> okres ciąży i karmienia piersią,

> infekcje skóry: bakteryjne, grzybicze lub wirusowe,

> choroby autoimmunologiczne ( w tym choroby tarczycy, alergie)

> skłonność do tworzenia blizn przerostowych i keloidów,

> przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,

> stosowanie wypełniaczy na bazie kwasu polimlekowego (Sculptra) w ciągu ostatnich pięciu lat. 

Medycyna estetyczna rozwija się bardzo dynamicznie, co jest odpowiedzią na potrzeby rynku i klientów. W pędzie za wieczną młodością należy pamiętać o rozwadze i podejmować decyzje w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie.

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę