Utrata jędrności skóry? Sprawdź jakie zabiegi poprawią elastyczność skóry całego ciała?

Utrata elastyczności skóry nie musi być wyrokiem. Wraz z wiekiem coraz trudniej jest utrzymać skórę w doskonałej kondycji, pomimo stosowania zdrowej diety i regularnych ćwiczeń. Skóra wytwarza coraz mniej kolagenu, stacje się wiotka i pomarszczona, a na udach i pośladkach pojawia się widoczny cellulit. Czy da się ten proces spowolnić? Oczywiście! Istnieje wiele nieinwazyjnych zabiegów, które pomogą odzyskać młodo wyglądającą skórę.

Dermaroller i mezoterapia igłowa daje doskonałe rezultaty przy skórze w początkowej fazie utraty jędrności. Już samo  mikronakłówanie zmusza skórę do regeneracji, pobudza fibriblasty do produkcji kolagenu dzięki czemu skóra staje się grubsza, napięta i jędrna. Świetne efekty daje również osocze bogatopłytkowe w terapii ujędrniającej np.: skórę na brzuchu po przebytej ciąży.

Mikronakłówanie jest idealną opcją dla osób z chorobami autoimmunologicznymi. Działanie zabiegów nie jest natychmiastowe ale jest to najbardziej naturalny sposób przywrócenia jędrności skóry. Więcej przeczytasz na ten temat w artykule dr. Kotowskiej.

 

Medyczny termolifting skóry

Bardzo skuteczną metodą na ujędrnienie całego ciała jest lifting termiczny. Polega on na podgrzaniu skóry i tkanek za pomocą fal radiowych lub światła podczerwonego nawet do temperatury 65 stopni Celsjusza. Pobudza to produkcję kolagenu w skórze i wspomaga procesy regeneracji. Dodatkowo istniejące już w skórze włókna kolagenowe pod wpływem ciepła dostają tak zwanego termoskurczu, dzięki czemu efekt ujędrniania jest widoczny zaraz po zabiegu.

Zabieg polecany jest przy problemach z :

-  elastycznością skóry brzucha po porodzie,

- opadającymi pośladkami,

- utratą jędrności skóry ramion, kolan, ud, dekoltu, podbródka.

 

Ultradźwięki w walce o jędrną skórę


Kolejnym nowoczesnym zabiegiem poprawiającym jakość skóry jest stymulacja kolagenu w skórze za pomocą ultradźwięków. Podobnie jak w przypadku termoliftingu, tutaj również skóra zostaje podgrzana do temperatury około 70 stopni Celsjusza. Zabieg jest bardzo skuteczny, efekty porównuje się do liftingu chirurgicznego.

Zabieg świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które mają za sobą intensywną kurację odchudzającą lub przebytą ciążę. Lifting ultradźwiękowy jest bardzo uniwersalny. Może być stosowany do modelowania dowolnych części ciała, nawet okolic  pach, kostek oraz łydek. 

 

Zabieg Sculptra – na czym polega?

Zabieg Sculptra jest często wykorzystywany podczas terapii odmładzających skórę. Polega on na wstrzyknięciu pod skórę preparatu zawierającego kwas L-polimlekowy. Jego zadaniem jest stymulowanie długofalowej produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się znów napięta, jędrna i elastyczna. Osobom wrażliwym na ukłucia i ból poleca się znieczulenie miejscowe podczas zabiegu.

Zabieg Sculptra ma szerokie zastosowanie. Za pomocą tej metody najczęściej koryguje się:

> głębokie zmarszczki i ubytki tkanki podskórnej na twarzy i ciele

> łokcie oraz kolana szczególnie o obrębie stawów gdzie skóra jest najbardziej narażona na rozciąganie,

> ramiona (szczególnie ich wewnętrzna powierzchnia) i brzuch,

> nierówności skóry po zabiegach liposukcji, odsysania tkanki tłuszczowej oraz ubytki pooperacyjne.

Efekty widoczne są stopniowo po wykonaniu od 2 do 4 zabiegów. W badaniu klinicznym potwierdzono przyrost grubości skóry od stanu wyjściowego utrzymujący się nawet 2-3 lata.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę