Kwasy medyczne – jak dobrać zabieg do potrzeb swojej skóry?


Masz przebarwienia, blizny, trądzik i zaskórniki? A może twoja skóra straciła na elastyczności, jest ziemista i sucha? Na każdy z tych problemów pomoże odpowiednio dobrany kwas medyczny. Zabiegi z udziałem kwasów medycznych mają bardzo szerokie zastosowanie. Działają złuszczająco na naskórek oraz penetrują głębokie warstwy skóry. Na rezultat zabiegów z udziałem kwasów medycznym ma wpływ przede wszystkim stężenie danego kwasu oraz ilość zabiegów w serii.

 

Jak wygląda terapia kwasami medycznymi?

 

Każdą terapię kwasami rozpoczyna się od dobrania odpowiedniego stężenia oraz rodzaju kwasu. Pierwsze zabiegi zawsze wykonuje się na mniejszym stężeniu niż kolejne. Skóra nieprzyzwyczajona do zabiegów kwasowych może zareagować gwałtownym łuszczeniem się lub pieczeniem. Dla bezpieczeństwa zawsze należy zaczynać od małego stężenia i w razie potrzeby zwiększać intensywność przy kolejnych zabiegach.

 

Zabiegi  z udziałem kwasów medycznych najlepiej wykonywać od jesieni do wiosny. Wiąże się to z mniejszą ekspozycją skóry na działania promieni słonecznych. Słońce może wywoływać na uwrażliwionej skórze przebarwienia. Dla bezpieczeństwa podczas kuracji należy stosować kremy z bardzo wysokim filtrem. Co prawda istnieją kwasy, które nie są fotouczulające (na przykład kwas migdałowy) jednak i tak zaleca się stosować przy nich wspomagająco filtry oraz unikać słońca. Dlaczego? U osób walczących od wielu lat z trądzikiem skóra ma większą skłonność do powstawania przebarwień i nawet bez stosowania zabiegów kwasowych mogą u tych osób pojawiać się przebarwienia posłoneczne.

 

Jaki kwas medyczny wybrać? Najczęstsze problemy skóry.

 

Trądzik i zaskórniki – na uporczywy, powracający trądzik, łojotok i zaskórniki zamknięte najlepsze będą kwasy BHA (na przykład kwas salicylowy) oraz AHA (na przykład kwas glikolowy i mlekowy). Można również eksperymentować i zastosować oba rodzaje kwasów. Wszystko zależy od stanu cery i jej reakcji na zabiegi kwasowe. Przy trądziku skuteczne są również kwasy pirogronowy, SPA, salicylowy oraz Yellow peel.

 

Przebarwienia – przebarwienia po wyleczonym trądziku skutecznie rozjaśni kwas azelainowy, migdałowy, retinowy i mlekowy. Wskazane w takim przypadku będą także zabiegi złożone z kilku rodzajów kwasów na przykład yellow peel. W przypadku przebarwień hormonalnych skuteczne będą również złożone zabiegi takie jak Amelan czy Cosmelan.

 

Trądzik różowaty – w przypadku trądziku różowatego, który bardzo uwrażliwia skórę najlepiej wybierać peelingi oparte na kwasie migdałowym. Takie kwasy jak salicylowy czy mlekowy będą dla wrażliwej skóry za mocne.

 

Sucha skóra i pierwsze oznaki starzenia – w tym przypadku najkorzystniejsza będzie seria zabiegów z udziałem kwasu glikolowego lub kwasem retinowym, który wspomaga produkcję kolagenu w skórze. 


Regeneruj skórę świadomie. Pamiętaj, nie kieruj się tylko ceną, jeśli zabieg jest zdecydowanie tańszy niż u konkurencji zalecamy rozwagę. 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę