Jak przedłużyć efekty zabiegów gabinetowych w domu?Pielęgnacja po wyjściu z gabinetu, w domu jest istotnym elementem kondycjonowania skóry. Korzystając z zabiegów kosmetycznych, nawet raz w tygodniu zapominamy o odpowiednim doborze kremów do codziennej domowej pielęgnacji. Skutkuje to szybszą utratą efektów zabiegu albo notorycznie nawracającymi problemami, z którymi walczy w gabinecie Twoja kosmetolog. 

Czy więc warto zaopatrzyć się w preparat polecany przez gabinet? Odpowiedź wydaje się prosta…... dlaczego więc częściej decydujesz się za zakup kremu w drogerii?

Powodów jest zapewne wiele, a najczęstszym z nich jest cena. Kolejny, równie ważny, to brak wiedzy o składzie kosmetyków, nie dostrzegamy różnic jedyne co podświadomie wpływa na nasz wybór to marka.

 

Półki sklepów drogeryjnych kuszą atrakcyjną ceną kremów, które obiecują cuda….. likwidację zmarszczek, przebarwień, wygładzenie blizn i jeszcze całą listę innych spektakularnych efektów i to za jedyne 30 -50zł! Hmmmm…..myślisz sobie, to po co kupować krem w gabinecie, marki której nie znam za 50-100% drożej, jak efekty będą te same?

 

I tu w grę wchodzi wiedza, bo warto uświadomić sobie różnice wynikające z receptur kosmetyków i nie o cenę tu chodzi, ale o skład bo i w tych kremach po 300 i 500pln czasem z trudem dopatrzeć się składników wartych takich pieniędzy.

Inna opcja to kosmetyki naturalne te, które przygotujemy sobie same w domu i trzymamy je w lodówce przez 14 dni bo potem nie nadają się już do użytku no i żeby je przygotować trzeba lubić zabawę w domowe  labolatorium.

 

Popularne kosmetyki drogeryjne zazwyczaj mają bardzo prosty i zbliżony do siebie skład. Mimo kuszących obietnic  marketingowych, nie pełnią innej funkcji niż nawilżająca, ze względu na to, że większość zawiera w składzie zaraz po wodzie (Aqua/Water) wypełniacze takie jak Parafina ( INCI: Parafibnum Liqudum) i Olej mineralny (INCI: Mineral Oil), które są pochodnymi ropy naftowej, wykorzystywanymi w smarach. W przemyśle kosmetycznym świetnie sprawdzają się jako wypełniacze kremów – nie mylić z wypełniaczami zmarszczek :).

 

Te substancje tworzą na skórze okluzję czyli powłokę, która uniemożliwia odparowanie wody z naskórka, ale taki stan podtrzymywany w sposób ciągły nie jest dobry dla skóry. Nasza skóra nie może oddychać i oczyszczać z toksyn, żadne wartości odżywcze nie są w stanie się do niej przedostać…. więc nic nam po peptydach, olejach arganowych, retinolach i innych, ponieważ żadne aktywne substancje zawarte w kremie nie dotrą w głąb naszej skóry. Krem będzie miał działanie delikatnie odżywcze i szczególnie nawilżające, ale na pewno nie rozjaśni nam przebarwień, ani nie pomoże na rozszerzone naczynka.

Kremy z profesjonalnych linii domowych, dostępne w gabinetach, najczęściej występują w formie koncentratów, mają konsystencję lekkiego kremu, emulsji bądź żelu, ponieważ pozbawione są wyżej wymienionych wypełniaczy. Znajdziemy tam nośniki takie jak liposomy, nanodyski, w których zamknięte są substancje aktywne, np. witaminy lub peptydy, których podwójna hydrolipidowa budowa, pozwala na transport składników aktywnych w głąb skóry. Dzięki temu są w stanie oddziaływać na rzeczywiste problemy naszej skóry i likwidować ich przyczynę.

 

Skoncentrowany skład kremów zwiększa ich wydajność, 30 ml kremu wystarcza nawet na 6 miesięcy pielęgnacji. Zwykły drogeryjny krem przy codziennym stosowaniu, musimy kupować co miesiąc.

Stosowanie odpowiednio dobranej profesjonalnej kuracji domowej, pozwala nam na podtrzymanie efektów pozabiegowych, przygotowanie skóry do kolejnego zabiegu  a także szybsze osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

Kupując co miesiąc krem w drogerii za 30 zł przez pół roku wydasz 180 zł i nie zauważysz poprawy kondycji skóry. W tej cenie możesz zakupić 1 krem, polecany przez Twoją kosmetolog, który również wystarczy na 6 miesięcy, a pierwsze rezultaty zauważysz już po 14 dniach

regularnego stosowania.

Dzięki temu osiągniesz trwałe efekty zabiegów wykonywanych w gabinecie.

 


Sabina Płusa

Kosmetolog

Sekretarz Krajowej Izby Kosmetologii

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę