Każda z nas chce być wiecznie młoda i piękna, ale czy za wszelką cenę…?

To pytanie zadaje sobie od niedawna, wygląd zawsze był  dla mnie ważny i podchodziłam do tematu kompleksowo nie tylko make up ale przede wszystkim zdrowa dieta, dużo sportu i pielęgnacja. Ale jak się okazuje z biegiem lat to nie wystarcza i w pewnym momencie tak czy inaczej zaczynasz zauważać zmiany… :-(

Tak wiem, w dzisiejszych czasach to żaden problem, jeśli tylko masz pieniądze możesz wyglądać jak Dżoana czy Natalia Siwiec bez względu na wiek. Do niedawna wydawało mi się, że poprawię w sobie wszystko a nawet jeszcze więcej……. bo jest taaaaki wybór i nic nie boli a efekty są spektakularne! Ale po bliższym zapoznaniu się z tematem, kilku rozmowach w kuluarach kongresów branżowych już nie byłam taka optymistyczna…. ;-(

 Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna jest w fazie absolutnego rozkwitu w naszym pięknym kraju. Dziewczyny w wieku 25 lat ledwie zauważą pierwszą zmarszczkę na czole już lecą do pierwszego lepszego gabinetu usunąć  to paskudztwo z twarzy. Nie zastanawiają się nad tym co jest im wstrzykiwane, czy osoba wstrzykująca ma umiejętności i odpowiednią wiedzę i czy w ogóle taki zabieg wiąże się z jakimikolwiek powikłaniami…? Przecież wszyscy to robią, na każdym rogu można znaleźć gabinety wykonujące te zabiegi, a niestety tak się składa, że żadne przepisy nie regulują prawa komu wolno a komu nie. I tu zaczynają się schody …… o ile naprawdę zależy  ci na poprawie wyglądu na stałe, bez ryzyka własnego zdrowia, powinna zapalić Ci się lampka ostrzegawcza…… z czego wynikają gigantyczne różnice w cenie tego samego zabiegu? Czy kwalifikacje, doświadczenie wiedza naprawdę nie mają znaczenia? Czy jesteś pewna, że osoba która doskonale pielęgnuje twoje dłonie i od lat zajmuje się twoją skórą potrafi też zrobić Ci nowe usta? Zastanów się bo pochopna decyzja może cię wiele kosztować, nie tylko pieniędzy.

Źle wykonany zabieg z kwasem hialuronowym może cię oszpecić na wiele miesięcy. Jeśli jesteś alergikiem lub masz objawy chorób autoimmunologicznych to wiele zabiegów medycyny estetycznej nie jest dla Ciebie, zapomnij o wszelkich wypełniaczach, które same w sobie może nie uczulają ale substancje powodujące usieciowienie tego kwasu już tak. Lasery, niby najbezpieczniejsze ale autoimmunologia też jest przeciwwskazaniem.  Jeśli więc chcesz żeby zabieg medycyny estetycznej był twoim orężem w walce o zatrzymanie czasu a nie koszmarem z ulicy Wiązów  nie podejmuj pochopnych decyzji. Nawet najlepsi popełniają błędy a ci, którzy dopiero się uczą popełniają ich więcej, to wynika ze zwykłej statystyki.

Oszczędność ? TAK jak najbardziej, Cena Czyni Cuda – jak brzmi hasło jednej z największych polskich firm produkującej buty……. ale buty zawsze możesz wyrzucić a odciski wreszcie się zagoją. Oszczędność na zdrowiu nie zawsze jest odwracalna bez skutków ubocznych i  nie zawsze wychodzi nam na zdrowie….

Wybieraj więc  świadomie, bądź czujna w trakcie wywiadu, który jest absolutną koniecznością przed zabiegiem.

Nikt nie zadaje Ci pytań ? Nie otrzymałaś karty wywiadu przedzabiegowego? Uciekaj ! Jeśli cokolwiek wzbudzi twoje wątpliwości zrezygnuj… to twoje zdrowie i to ty będziesz ponosić konsekwencje czyjegoś błędu. A jeśli już niestety doświadczyłaś na własnej skórze zabiegowej porażki i nie otrzymałaś wsparcia i pomocy w usunięciu powikłań możesz zgłosić swój przypadek do Krajowego Rejestru Powikłań POLME www.polme.pl.


Zespół estibook.pl


 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę