„Zafunduję sobie botoksik to się odmłodzę o parę lat”… czy aby na pewno…?

 .... brutalna prawda jest taka, że medycyna estetyczna nie odmładza, jedynie tuszuje zewnętrzne oznaki starzenia.

 

„Fit & beauty! Always, doesn’t matter how.” To hasło, które dosłownie zawładnęło światem. Na każdym kroku instafotki „super lasek”, z idealnymi kształtami łudząco podobnych do siebie…. Jak tak dalej będzie, za 10 lat panowie nie będą mieli wyboru, bo będzie jeden typ urody i tyle…. :-)  Łatwiej im będzie wytłumaczyć zdradę "...pomyłka" :-/.

Ale jeszcze bardziej przerażające jest to jaką świadomość mają osoby decydujące się na zamianę własnej twarzy w kopię celebrytki, bo one nie płacą nic a Wy kochane polujecie na okazje…. a okazja to pierwszy krok do powikłań.

 

Popularni lekarze medycyny estetycznej mówią otwarcie, że zdecydowana większość celebrytów i gwiazd showbiznesu jest systematycznym klientem ich gabinetów. Ich wygląd jest efektem precyzji i umiejętności najlepszych ekspertów w tym kraju. Do czyjego gabinetu trafisz TY? Myślisz, że to bez znaczenia?

 

Po wielu godzinach albo i miesiącach poszukiwań znalazłaś specjalistę, sprawdziłaś rekomendacje, zapolowałaś może na jakiś rabat.  Jest! Pełen sukces! Idziesz na zabieg, często jeszcze się przy tym nieźle wycierpisz… ale okazuje się, że efektów nie widzisz aż tak spektakularnych.

 

Dlaczego?

 

Przyczyn może być całe mnóstwo. Organizm ludzki to kilkadziesiąt organów wzajemnie na siebie oddziaływujących, bez wiedzy co się dzieje w środku trudno o efekty.

A miało być tak pięknie, tymczasem z konta wywiało pokaźną sumkę a ty nadal widzisz to coś czego chciałaś już nie widzieć!

 

Wpadamy w pewną pułapkę myślową... zabieg medycyny estetycznej mnie odmłodzi, cofnę zegar o 10, 15 lat! Niestety to błąd! Nie cofasz zegara wstrzykując sobie botox czy wypełniając usta kwasem hialuronowym. Korygujesz swój wygląd, chwilowo wyglądasz młodziej, ale nadal nieuchronnie się starzejesz. 

 

Wszyscy się starzejemy i co tu się rozwodzić nikt jeszcze nie wymyślił  jak ten trend odwrócić. Ale jedni starzeją się szybciej inni wolniej. To znaczy, że coś ma wpływ na to jak wyglądamy, jak się czujemy…  tylko co? Dieta? Geny? Tryb życia? Pielęgnacja w domu?

Dokładnie tak, wszystko osobno i wszystko razem w  korelacji daje efekt w postaci stanu biologicznego naszego organizmu. Na dietę i tryb życia mamy wpływ ale na geny już nie.  No to co możesz zrobić żeby zatroszczyć się o siebie i sprawić żeby na kolejnych zdjęciach przybywało tylko świeczek na torcie a nie zmarszczek?

Poznać swój wiek biologiczny, sprawdzić co nie działa najlepiej w tej maszynie którą jesteś. Znaleźć przecieki i uzupełnić braki.

 

No dobra, tylko jak się o tym dowiedzieć? 


Nie od dziś mówi się, że dieta leczy. Powstało całe mnóstwo książek udawadniających, że zastosowanie odpowiedniej diety w odpowiednim momencie może wyleczyć nawet raka.. …..Odpowiedniej diety w odpowiednim momencie…. I w tym cała trudność, że idąc za przykładem innych, MY możemy odnieść wręcz odwrotne skutki..... bo każdy z nas jest inny.

Miałam okazję odbyć konsultację u jednego ze znanych lekarzy specjalizujących się w medycynie estetycznej i po krótkiej rozmowie o dolegliwościach z jakimi się borykam od lat ( i dodam, że są to baaardzo popularne schorzenia wśród kobiet, często przez nie bagatelizowane) okazało się, że jeśli naprawdę chcę być zdrowa i wyglądać młodo jak najdłużej to muszę przede wszystkim „uszczelnić przecieki” sprawdzić dlaczego nie wszystko działa jak powinno i to naprawić a nie „zamieść pod dywan” łykając pigułkę. 

Możecie w to uwierzyć? Lekarz specjalizujący się w zabiegach estetycznych nie zaoferował mi całej serii zabiegów za kilka tysięcy tylko zalecił wyleczenie schorzeń !!! 

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to był dowód, że mogę mu zaufać. Dowiedziałam się o badaniu  będącym kompleksowym testem biologicznym organizmu. Nie jest to popularne badanie bo nie należy do tanich ale traktując je jako inwestycję w siebie? Cóż, nie na darmo  mówi się, że zdrowie jest bezcenne. Mając do wyboru 2 zabiegi laserowe czy test biologiczny organizmu nie zastanawiałabym się, bo laser za rok znów trzeba będzie powtórzyć a badania NIE. Ale ciągle nie do końca byłam przekonana co mi to da? Okazuje się, że analizując wszystkie możliwe próbki i po wnikliwym godzinnym  wywiadzie odnośnie wszelkich schorzeń moich i w rodzinie, dowiem się co mi zagraża, za kilkanaście lat, co dostałam w spadku od przodków a co jest wynikiem mojego trybu życia i codziennej pielęgnacji.

 

Mając odpowiedzi na te pytania nie tylko wyleczę się z wielu dolegliwości ale też utrwalę efekty zabiegów estetycznych, jeśli się na nie zdecyduje.

 

Coraz częściej mówi się głośno o tym, że współczesna medycyna nie leczy a jedynie usuwa dolegliwości. Boli głowa to weź tabletkę tylko, że tabletka nie wyleczy cię z choroby, która wywołuje ból. Sprawi, że przestaniesz ten ból odczuwać. To samo tyczy się popularności zabiegów estetycznych. Dostaniesz to co chcesz czyli młodszy wygląd, ale nie zatrzymasz procesu, który jest nieunikniony.

Stąd pojawiło się hasło HOLISTYCZNE czyli KOMPLEKSOWE działanie przeciwstarzeniowe. Celem jest długofalowy efekt, spowolnienie procesu i jest określane jako Medycyna Anty Aging. Diagnoza stanu biologicznego organizmu to podstawa, dzięki czemu zminimalizujesz ryzyko powikłań pozabiegowych.  Lekarz będzie wiedział czy twój system autoimmunologiczny działa prawidłowo i czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu, o których możesz nie mieć pojęcia. Zabiegi estetyczne to tylko ostateczny szlif, drobna korekta i zewnętrzne odświeżenie.

 

 

A wiec od czego zacząć chcąc powstrzymać czas? 

Z pewnością nie od polowania na MEGA OKAZJĘ. Najpierw zdrowie, ustalenie, wszelkich potencjalnych zagrożeń i nieprawidłowości, naprawienie błędów dietetycznych i pielęgnacyjnych, dopiero potem zabieg estetyczny, jak ten ostatni szlif na diemencie.

 

Holistyczne spojrzenie na człowieka, do niedawna było dla mnie jedynie modnym frazesem, ale w tym kontekście nabiera sensu.

Żeby długo cieszyć się sprawnością i młodością trzeba być zdrowym i kropka. 

Podzieliłam się z Tobą swoją wiedzą, co z nią zrobisz to Twój wybór :-) 
autor:


Olga Ziemniak

Pomysłodawczyni Estibook.pl

Kobieta przedsiębiorcza, mama i biegaczka. Uwielbia aktywny tryb życia i aby jak najdłużej cieszyć się tą aktywnością postanowiła znaleźć zdrową drogę do wiecznej młodości.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę