Nowy klient, wymagający, niecierpliwy, kapryśny i ceniący wolność wyboru. Millenialsi, słyszeliście o nich?


Czy słyszałaś już to hasło Millenialsi czy inaczej pokolenie Y lub Millenium? Jeśli tak to ten tekst jedynie ustrukturyzuje twoją wiedzę i przypomni czy układając swoją strategię sprzedażową wzięłaś ich pod uwagę. Nie? Lepiej zapoznaj się z poniższym tekstem.


Millenialsi to grupa urodzona pomiędzy 1977 i 2000r choć niektóre żródła mówią, że to wszyscy urodzeni dopiero po 1980r. Na całym świecie millenialsi,  to ok. 1,7miliarda ludzi, a więc więcej niż pokolenie X  oraz pokolenie powojennego baby boomu...!

W  USA pokolenie millenium to ponad 25%  społeczeństwa. W Polsce stanowią już około 11mln ludzi  czyli prawie 30% populacji w wieku reprodukcyjnym.

Skąd to zamieszanie wokół tej właśnie grupy konsumentów? A no stąd, że za 10 lat to oni będą stanowić 75% ludności odpowiedzialnej za przyrost PKB i będą główną siłą napędową gospodarki w Polsce. To już chyba nikt nie ma wątpliwości, że warto poznać tę grupę nieco bliżej i zrozumieć jej zachowania zakupowe…


A więc jacy są millenialsi?

·         Zorientowani na cel z głęboką wiarą w sukces jeśli tylko odpowiednio się postarają,

·         Pragną dokonać czegoś ważnego, aktywnie udzielają się w wolontariatach,

·         Wierzą że mają realny wpływ na to co się dzieje na świecie, 

·         Cenią wolność, ponad wszystko,

·         Są niecierpliwi, chcą wszystkiego tu i teraz!

·         Są świadomi i wrażliwi na otaczający ich świat.


Taka postawa życiowa wpływa na ich decyzje zakupowe bo przy okazji chcą uczestniczyć w czymś ważnym, udawadniając że można… Dlatego wybiorą produkt w eko-opakowaniu, czekoladę w rodzimej fabryki, produkt firmy, która wspiera potrzebujących, nawet kosztem rezygnacji z dotychczasowej marki i kosztem wyższej ceny. Ich przekonaniem jest potrzeba zaangażowania biznesu w poprawę bytu społeczeństwa a nie tylko czerpanie zysków. To pokolenie najlepiej wykształcone doskonale znające nowe media, podłączone do sieci non stop i świetnie radzące sobie w świecie digital.

Chętnie korzystają z przeróżnych aplikacji aby się edukować, wybierać świadomie i ułatwiać życie i innym.

Jak w takim razie skraść serce tej grupy konsumentów, bo sama obecność, świetny produkt czy usługa już nie wystarczy. Podejście zakupowe millenialsów, to jeszcze ciekawszy wątek o tym przeczytasz tuŹródło:

grafika z polska.newsweek.pl

blog.freebee.pl

Thinkwithgoogle.com

www.millennialmarketing.com

 

O autorze: 

 Olga Ziemniak, absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego,  z wykształcenia i doświadczenia marketingowiec. 

Jest pomysłodawcą i współtwórcą pierwszego w Polsce serwisu mobilnego dla branży beauty estibook.pl

Z zamiłowania przedsiębiorca, od 6 lat prowadzi własną firmę bo chciała czegoś więcej niż realizacji cudzych planów. Nie boi się  uczyć i podejmować nowych wyzwań.  

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę