Leczenie grzybicy Lunula

dłonie i stopy

ocena usługi
 • Grzybica paznokci

  Grzybica paznokci z roku na rok staje się coraz częstszym i coraz bardziej problematycznym schorzeniem. Szczególnie w obszarach wielkomiejskich, gdzie korzystanie ze wspólnych przestrzeni – siłowni, klubów fitness, basenów, hotelowych łóżek czy łazienek staje się codziennością – jej objawy się nasilają a sposoby leczenia choroby rąk i nóg są coraz bardziej pożądane. Jednak przyczyn powstawania i coraz intensywniejszego szerzenia się grzybicy paznokci dłoni i nóg jest znacznie więcej – uciskanie stopy przez cały dzień, nieprzewiewnym, ciasnym obuwiem, poddawanie paznokci rąk długotrwałym obciążeniom – jak na przykład wielotygodniowe odcięcie dopływu powietrza do paznokcia poprzez nakładanie tipsów, czy przeciążenia stóp podczas uprawiania sportu – to tylko kilka z nich.
  Faktem pozostaje, że choroba jaką jest grzybica paznokci atakuje nas coraz częściej – a będąc problemem wstydliwym, o którym mówimy z niechęcią, często rozwija się nieleczona miesiącami. Tymczasem współczesna laseroterapia umożliwia szybkie, bezbolesne i nieinwazyjne sposoby na pozbycie się problemu.

  Zalety zabiegu

  Terapia laserem Lunula jest doskonałym sposobem na grzybicę paznokci. Nie tylko skutecznie (90% wyleczonych Pacjentów według niezależnych badań) zabija grzyby znajdujące się pod płytką paznokcia, ale  też bardzo silnie stymuluje wzrost zdrowej, odbudowanej płytki paznokcia – objawy i przyczyny grzybicy znikają. Co bardzo ważne – dwie długości fal wykorzystane w laserze Lunula powodują, że terapia nie tylko niszczy przyczynę schorzenia, ale też pobudza procesy immunologiczne paznokcia, sprawiając, że ten staje się bardziej odporny, silniejszy i mniej podatny na wpływ czynników zewnętrznych.
  Podstawowym atutem terapii laserem Lunula jest jednak – w odróżnieniu do tradycyjnych terapii antygrzybiczych  – całkowita nieinwazyjność. Zabieg jest bezbolesny, a światło lasera przenika przez płytkę paznokcia nie uszkadzając ani jej ani okalającej paznokieć skóry.
  Dodatkowo zabieg Lunula jest procedurą bardzo szybką – jedna sesja terapeutyczna jednej dłoni lub stopy trwa zaledwie 12 minut i nie wymaga od Pacjenta dodatkowego czasu przeznaczonego na rekonwalescencję i gojenie.
  Co bardzo istotne – zabiegi laserem Lunula są możliwe do wykonywania u bardzo szerokiego spectrum Pacjentów – w tym Pacjentów cukrzycowych!

  Wskazania

  Grzybica paznokci jest podstawowym wskazaniem do zabiegów laserem Lunula. A zatem, jeżeli cierpicie Państwo z powodu tego wstydliwego schorzenia, lub podejrzewacie, że Wasze paznokcie może atakować grzybica, zapraszamy do skorzystania z zabiegu Lunula.
  Jeżeli grzybica nie została u Państwa zdiagnozowana, a mimo to dostrzegacie jeden z poniższych objawów:
  – zgrubione paznokcie,
  – kruchość i łamliwość paznokci,
  – zniekształcenia i odwarstwienia w obrębie płytki paznokcia,
  – matowość i brak połysku,
  – zmiana naturalnego zabarwienia płytki paznokcia na żółty, biały lub brązowy
  zapraszamy do naszej Kliniki. Konsultacja dermatologiczna rozwieje Państwa wątpliwości co do obecności schorzenia, a zabiegi Lunula pomogą przywrócić paznokciom naturalne piękno i zdrowy wygląd.
  Istotnym wskazaniem do leczenia laserem Lunula jest też posiadanie tak zwanej stopy cukrzycowej i powikłań grzybiczych w trakcie cukrzycy.

  Efekty

  Terapia „zimnym” laserem Lunula przywraca zdrowie i kondycję paznokci. Podstawowym efektem terapii antybrzybiczej jest zabicie grzybów znajdujących się pod płytką paznokcia, a więc wyleczenie paznokcia z grzybicy. W efekcie leczenia w ciągu kilku miesięcy narasta nowy, czysty paznokieć, charakteryzujący się:
  – jednolitą strukturą bez rozwarstwień,
  – zdrowym kolorytem o lekko różowej tonacji,
  – brakiem łamliwości i kruchości,
  – połyskiem i zdrowym lśnieniem płytki.
  W celu uzyskania optymalnych rezultatów terapii należy przeprowadzić serię czterech zabiegów w odstępie tygodnia.
  W przypadku silnego zajęcia płytki paznokcia (powyżej 50%) terapia w naturalny sposób się wydłuża – najcześciej do około ośmiu sesji.

  Szczegóły zabiegu

  Zabieg „zimnym” laserem Lunula nie wymaga od Pacjenta szczególnych przygotowań do zabiegu. Płytka paznokcia musi być całkowicie czysta przy przystąpieniu do procedury, jednak zmycie lakieru i oczyszczenie paznokcia może odbyć się również w gabinecie kosmetologa.
  Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny a nawet przyjemny dla Pacjenta. Wykwalifikowany kosmetolog włącza urządzenie i wsuwa stopę lub dłoń Pacjenta pod strumień fal laserowych.
  Urządzenie Lunula emituje fale laserowe różnej długości:
  – 405 nm – fala która zabija grzyby zagnieżdżone pod płytką paznokcia
  – 635 nm – fala pobudzająca procesy immunologiczne paznokcia.
  Naświetlanie  jednej kończyny trwa 12 minut – a zatem czas trwania zabiegu uzależniony jet od czy leczeniu poddajemy jedną kończynę czy więcej.
  W trakcie pełnej terapii – cykl czterech zabiegów – po trzeciej lub czwartej sesji leczniczej możliwe jest skierowanie Pacjenta do dodatkowego zabiegu ścieńczenia płytki paznokcia. Najcześciej do zabiegu ścieńczenia płytki kierowani są Pacjenci, którzy rozpoczęli terapię w zaawansowanym stadium grzybicy paznokci. O konieczności i zakresie tego dodatkowego zabiegu informuje Pacjenta kosmetolog, który prowadzi terapię.

  Wskazania pozabiegowe

  Po wykonaniu zabiegu najistotniejszym czynnikiem podtrzymującym rezultaty leczenia jest właściwa higiena paznokci, w tym przede wszystkim odkażenie i dezynfekcja lub, o ile to możliwe wymiana skarpet, rajstop, butów, ręczników czy pościeli, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi powierzchniami.
  Codzienne korzystanie ze sprayów przeciwgrzybiczych w trakcie i po terapii znacząco zmniejsza ryzyko nawrotu choroby.
  Ważne, żebyście pamiętali Państwo, że w trakcie terapii Lunula nie należy jednoczasowo stosować innych metod leczenia infekcji grzybiczych obszaru paznokci.

 • Krzysztof Miracki

  Dr.n.med.

 • Brak opinii o lokalu

Klinika Miracki,

al. Wilanowska 67,

02-765 Warszawa

poniedziałek: 09:00-21:00
wtorek: 09:00-21:00
środa: 09:00-21:00
czwartek: 09:00-21:00
piątek: 09:00-21:00
sobota: 09:00-16:00
niedziela: nieczynne
ZAREJESTRUJ SIĘ

i zarezerwuj już teraz
interesującą Cię usługę